متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

همیشه انتخاب کیف و کفش مناسب اهمیت زیادی داشته و شاید ساعت‌های زیادی را صرف این انتخاب کنیم. پس از خرید نیز نحوه نگهداری آن‌ها در طول عمرشان تأثیرگذار است. نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد می‌تواند به استفاده بهتر و بیشتر از آن‌ها کمک کند تا برای مدت بیشتری قابل‌استفاده باشند.

 مقدمه

کیف و کفش بخش مهمی از وسایل و پوشاک هر خانمی را تشکیل می‌دهد. ساعت‌های زیادی را در بازار یا در وب‌سایت‌های اینترنتی باید پشت سر بگذاریم تا بتوانیم یک کیف باکیفیت و مطابق با سلیقه و نظرمان پیدا کنیم. انتخاب کفشی که طرح زیبایی داشته باشد و سلامتی پا را نیز تأمین کند آسان نیست. شاید حتی برای به دست آوردن یک کیف و کفش مناسب هزینه‌های زیادی را بپردازیم. پس نیاز است که به‌خوبی از آن‌ها محافظت کنیم و همچنین به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشیم تا در مواقع لزوم استفاده شوند.

قرار دادن بسیاری از این وسایل در شرایط نامناسب می‌تواند به طرح و شکل آن‌ها آسیب بزند و آن وسایل دیگر قابل‌استفاده نباشند. بنابراین باید بدانیم یک کفش را چگونه در کمد قرار دهیم و یا بهترین مکان برای یک کیف در کدام قسمت از کمد است. در این مقاله نکات مهمی را پیرامون نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانید بهتر و بیشتر از کیف و کفش‌هایتان استفاده کنید.

نحوه صحیح چیدمان

 

تأثیر نظم و جداسازی

بهترین راه برای مراقبت و نگهداری از کیف و کفش چیدن آن‌ها با نظم مناسب و الگویی مشخص است. باید کفش و کیف در محلی قرار بگیرند که دسترسی راحتی داشته باشند. همچنین کفش‌ها امکان کثیف کردن دیگر البسه را دارند، پس باید در موقعیتی قرار بگیرند که با سایر لباس‌ها برخورد نداشته باشند. توصیه می‌شود کمد کفش با کمد کیف متفاوت باشد و یا در صورت نداشتن فضای کافی، حداقل کفش‌ها و کیف‌ها دور از یکدیگر نگهداری شوند. کفش‌ها معمولاً آلودگی‌ها را با خود همراه دارند و این آلودگی‌ها در بازه‌های زمانی طولانی منجر به کثیف کردن سطح سایر وسایل و لباس‌ها می‌شود. به‌علاوه کفش‌ها اگر برای ساعات طولانی استفاده شوند می‌توانند زیستگاه باکتری‌های مخرب باشند.

محیط‌های بسته‌ای مثل کمد و کشو برای ادامه حیات باکتری‌ها بهترین محیط است. بنابراین از نظر اصول بهداشتی نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد، حبس کفش‌ها برای مدت طولانی در یک کمد و یا کشو منطقی نیست و باید حداقل هر چند وقت یکبار در فضای باز قرار بگیرند. یکی دیگر از مشکلات کفش‌ها برای سایر وسایل و لباس‌ها، پاشنه‌های سفت و زمخت است. برخورد نوک این پاشنه با کیف‌ها می‌تواند به سطح کیف آسیب برساند و یا لباس را دچار نقص کند. به وجود آمدن یک خراش در سطح کیف می‌تواند کیف را بلااستفاده کند و تمام زیبایی آن را از بین ببرد. در نتیجه جدا شدن کیف‌ها از کفش‌ها بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

دسته‌بندی کفش‌ها

هر شخصی بنا بر ضرورت‌ها و نوع نیازش دسته‌بندی متفاوتی از کفش‌ها دارد اما بهتر است در این کار به برخی از استانداردها توجه کنیم. بهترین نوع دسته‌بندی، تفکیک آن‌ها از نظر نوع و فرم خواهد بود. برای مثال کفش‌هایی که مناسب مجالس و میهمانی‌های خاص هستند در یک دسته و کفش‌های روزمره و پرکاربرد در دسته‌ای دیگر قرار بگیرد. همچنین اگر اهل ورزش هستید کفش‌های ورزشی را در دسته‌ای جداگانه قرار دهید زیرا این کفش‌ها تعریق بیشتری را تجربه می‌کنند و احتمال انتشار بو و باکتری در آن‌ها بیشتر است. به‌علاوه کفش‌های پاشنه‌دار را در یک بخش و با فاصله از هم قرار دهید زیرا احتمال آسیب دیدن پاشنه‌ها و یا آسیب رساندن آن‌ها زیاد است.

بسیاری از افراد از ظرفیت داخل و دیواره کمدها برای آویزان کردن کفش استفاده می‌کنند. این افراد کفش‌ها را به آویزهای از قبل ساخته شده آویزان می‌کنند تا این کار باعث نظم بیشتر و استفاده بهتر از فضا بشود. این کار نیاز به طراحی

جداسازی کیف‌ها از کفش‌ها در کمد

کیف‌ها را بر اساس جنس آن‌ها دسته‌بندی کنید

مهم‌ترین نکته در دسته‌بندی کیف‌ها جنس و مواد اولیه کیف است. پوسیدگی، از دست دادن فرم، تغییر حالت و بسیاری از آسیب‌های احتمالی کیف تحت تأثیر جنس و مواد اولیه آن‌ها است. در نتیجه محل نگهداری باید با توجه به خصوصیات و بایدها و نبایدها مربوط به مواد اولیه کیف تعیین شود. اگر یک کیف چرم دارید نباید آن را در فضایی قرار دهید که دور از هوا باشد و یا هوا مرطوب باشد. این قانون برای کفش‌های چرم نیز صادق است. اصطلاحاً چرم باید نفس بکشد و اگر هوای تازه به پوست چرم نرسد احتمال پوسته شدن سطح چرم و وارفتگی بسیار زیاد است.

اگر آن‌ها را در کمدی قرار می‌دهید حتماً باید فضایی برای عبور و مرور هوا در نظر بگیرید و حتماً دور از هوای گرم و رطوبت باشند. هوای بسیار گرم نیز برای چرم مخرب است. یک ترفند خوب برای نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد آویزان کردن بند کیف‌ها از قلاب‌های چوب‌لباسی است. البته باید دقت داشت که جنس بند به‌خوبی مقاوم باشد. بندهای چرم یا پلاستیکی در بازه‌های زمانی طولانی از این روش آسیب خواهند دید.

خرید اینترنتی انواع کیف و کفش از فروشگاه اینترنتی تیاریس

بوت‌ها را محترمانه بچینید

بوت‌ها معمولاً جزو کفش‌های گران‌قیمت هستند و از طرفی به دلیل ابعاد بزرگ پیدا کردن محل مناسب برای نگهداری آن‌ها کار آسانی نیست. دقت داشته باشید در صورت خم شدن ساق پای بوت احتمال ایجاد خط و چروک در بدنه بوت وجود دارد. پس بهتر است آن‌ها را بر روی پایه‌هایی به‌صورت برعکس بچینید. اگر چنین فضا یا کمدی ندارید بوت‌ها را به‌صورت کاملاً آزاد و در فضایی باز قرار دهید تا زیر وزن طبقات بالایی یا لباس‌های دیگر نباشند. معمولاً طبقات زیرین کمد‌ها ارتفاع بیشتری دارند و یا به حالت ویترین هستند و درب مخصوصی برای بسته شدن فضا ندارند. این بخش می‌تواند جایگاه مناسبی برای بوت‌ها باشد.

نحوه چیدن بوت‌ها با استفاده از پایه‌ نگهدارنده

رطوبت می‌تواند کشنده باشد

اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که رطوبت هوا زیاد است بهتر است کیف و کفش تا حد امکان در فضای باز و بیرون از خانه نگهداری نشوند و رطوبت به آن‌ها نرسد. در این محیط‌ها کیف و کفش را بر روی یک قفسه چوبی یا پلاستیکی قرار دهید، به طوری که با دیوار‌ها و تکیه‌گاه‌های مرطوب برخورد نداشته باشد.

اشبالت را از گردوغبار دور کنید

ماده اولیه دیگری که نیاز به رعایت تمهیداتی برای نگهداری دارد اشبالت است. این نوع از ماده به‌راحتی تحت تأثیر گردوغبار قرار می‌گیرد و رنگ و طرح آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این موضوع می‌تواند در بلندمدت سلامت کیف و کفش را تهدید کند. درنتیجه نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد برای جنس اشبالت دوری از هرگونه تماس با هوای آزاد خواهد بود.

به نظافت و نظم کمد خود همیشه توجه کنید

توصیه می‌شود هر سال در پایان هر فصل کم کیف و کفش خود را به‌دقت تمیز کنید. این کار به از بین بردن مواد مخربی که می‌توانند در طولانی‌مدت کیف و کفش را تحت تأثیر قرار بدهند کمک می‌کند. تابش مستقیم آفتاب نیز برای کیف و کفش مضر است. پس اگر کفش‌ها در بیرون از خانه هستند و روزها را با نور آفتاب سر می‌کنند و یا کیف‌ها در تیررس نور خورشید وارد شده به اتاق هستند پس محلی جدید برای نگهداری آن‌ها پیدا کنید.

نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد یا قفسه به صورتی است که آن‌ها از برخورد نور مستقیم خورشید در امان باشند. برای حفظ فرم کیف یا کفش می‌توانید از کاغذها و روزنامه‌ها استفاده کنید. این کار را احتمالا در فروشگاه‌های کیف و کفش مشاهده کرده‌اید که فروشنده برای نمایش صحیح کیف و کفش اقدام به پر کردن فضای خالی درونی به‌وسیله روزنامه و کاغذ باطله می‌کند. این کار در بلندمدت باعث حفظ فرم صحیح کالا می‌شود.

مرتب کردن کمد و چیدمان کیف و کفش

پارچه‌های کیسه‌ای را دور نیندازید

اگر در هنگام خرید کیف یا کفش را با کیسه پارچه‌ای تحویل می‌گیرد بهتر است آن کیسه را حفظ کنید و برای نگهداری کیف از آن استفاده کنید. نگهداری کیف و کفش در کیسه‌های پارچه‌ای باعث تمیز ماندن سطح خارجی آن‌ها خواهد شد و لایه‌ای محافظ برای جلوگیری از آسیب دیدن سطح کیف و کفش ایجاد خواهد شد. دقت داشته باشید پلاستیک‌ها برای این کار مناسب نیستند چون باعث ایجاد رطوبت خواهند شد.

همه ی نکات لازم برای خرید کیف دوشی زنانه

جمع‌بندی

نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد ضامن سلامتی آن‌ها خواهد بود. با استفاده از اصول نگهداری می‌توان عمر کیف و کفش را چند برابر کرد و همچنین لذت استفاده آن‌ها را ارتقا داد. اگر از وسایل به‌خوبی نگهداری کنیم در زمان استفاده تجربه بهتری خواهیم داشت. همچنین نگهداری اصولی باعث می‌شود دسترسی ما به تمام وسایل و البسه راحت‌تر باشد و درنتیجه در زمان انتخاب گزینه‌های بهتر و بیشتری داشته باشیم. استفاده از گزینه‌های بیشتر باعث خواهد شد ما خوش استایل تر و زیباتر به نظر برسیم و همیشه از نهایت ظرفیت داشته‌هایمان استفاده کنیم.

رعایت اصول نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد حتی از نظر روانی نیز یک اتفاق مثبت است. خداحافظی با اتفاقاتی مثل شلوغی‌های کمدها و سردرگم شدن برای پیدا کردن یک کیف، ناراحت شدن از بابت تغییر فرم یک کفش یا گم شدن بند یک کوله می‌تواند ناراحتی‌های روزانه را کمتر کند. بنابراین همان قدر که به خرید کیف و کفش خود اهمیت می‌دهید به نحوه صحیح چیدمان کیف و کفش در کمد توجه کنید تا همیشه با لبخند کیف و کفش مناسب را انتخاب کنید و قبل از باز کردن درب کمد استرس در دسترس نبودن کفش یا کیف مورد نظر را نداشته باشید.

 

 

مقالات مرتبط