متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

آگ یکی از پرطرفدارترین مدل‌ها در دنیای کفش زنانه است. این نام مربوط به یک برند امریکایی است که مدل‌های خاص از کفش‌های تولیدی خود را وارد بازار کرده بود. پس از آن تولید کنندگان دیگری نیز روی کار آمدند که با ایده گرفتن از مدل کفش‌های آگ در نهایت نیم‌بوت‌هایی را تولید و آنها با نام آگ به فروش رساندند. این سری از کفش‌های زنانه در سال‌های اخیر طرفداران زیادی را پیدا کرده است. اما مشکلی که اغلب افراد با آن دارند، روش تمیز کردنشان است. سطح جیر آگ، اجازه شستشو با استفاده از روش‌های سنتی را نخواهد داد. ما در این مطلب می‌خواهیم به آموزش تمیز کردن آگ بپردازیم و با نحوه مراقبت و نگهداری از آن آشنا شویم.

مراحل تمیز کردن آگ

برای شست‌و‌شو و تمیز کردن آگ باید به دنبال شوینده و وسایلی باشید که به جنس رویه آنها آسیبی نزند. مراحل زیر با کمترین آسیب بیشترین تمیز را در کفش‌های شما ایجاد خواهند کرد:

مرحله اول: پاک کردن گرد و غبار روی سطح کفش

روش پیشنهادی که اغلب کفش فروشی‌ها و افراد باتجربه در این زمینه ارائه می‌دهند، استفاده از برس جیر نرم است. باید ابتدا با یک برس جیر تمیز تمام آلودگی و گرد و غباری که روی سطح کفش شما وجود دارد را از بین ببرید. البته جنس برس بهتر است نرم باشد، تا آسیبی را به بافت کفش نرساند.

مرحله دوم: خیس کردن سطح رویه کفش

پس از پاک کردن گرد و غبار، نوبت به مرطوب کردن کفش‌ها به وسیله آب می‌رسد. برای اینکار باید از یک اسفنج استفاده کرده و آن را کاملا به آب آغشته و خیس کنید. سپس به خوبی آن را فشار دهید تا آب اضافی از آن خارج شده و تنها رطوبت کمی در آن باقی بماند. اسفنج را به آرامی روی سطح رویه بوت خود بکشید تا در نهایت سطح آن کامل خیس شود. می‌توانید از یک پارچه تمیز نیز برای اینکار استفاده کنید.

مرحله سوم: استفاده از مایع شوینده

اکنون نوبت به استفاده از مایع شوینده می‌رسد. این مایع باید مخصوص جنس پارچه‌های جیر باشد و می‌توانید آن را از کفاشی‌ها خریداری کنید. مایع را روی اسفنج مرطوب خود بریزید و به آرامی روی سطح کفشتان بکشید. میزان مایعی که برای تمیز کردن آگ استفاده می‌کنید کاملا بستگی به درجه کثیفی کفش شما دارد.

مرحله چهارم: از بین بردن شوینده‌ها

اکنون تمام قسمت‌های کفش خود را تمیز کرده‌اید و باید شوینده‌ها را از روی آن پاک کنید. برای اینکار ابتدا اسفنج را درون مقداری آب بشویید تا کف‌ها به طور کامل از آن خارج شود. سپس آن را روی سطح کفش به صورت حرکات دایره‌ای بکشید تا هر ماده شوینده‌ای که درون آن وجود دارد، از بین برود.

مرحله پنجم: چک کردن کثیفی‌ها

کفش خود را چک کنید. در صورتی که در جایی از آن نشانه کثیفی و آلودگی وجود داشت، دوباره مراحل قبل را برای تمیز کردن آگ تکرار کنید.

مرحله ششم: خشک کردن کفش

پس از شستشو و آبکشی، اکنون نوبت به خشک کردن می‌رسد. یک پارچه نرم وسفید را انتخاب کنید و روی سطح کفش بکشید تا رطوبت اضافی آن از بین برود.

مرحله هفتم: حفظ فرم اصلی کفش

اکنون آگ‌های شما مرطوب است و ممکن است فرمش پس از خشک شدن تغییر کند. برای جلوگیری از این اتفاق، مقداری پارچه، دستمال کاغذی یا حوله را در داخل کفش خود جای دهید. اجازه دهید تا کفش‌هایتان در یک محیط خشک و خنک قرار گیرد تا کاملا خشک شود.

مرحله هشتم: شانه زدن سطح آگ

پس از خشک شدن کامل ممکن است شاهد ظاهری ناصاف روی سطح بوت شوید. در این صورت با استفاده از یک برس جیر و شانه زدن آن در جهت مشخص، سطح رویی آن را مرتب کنید.

نکات مهم در هنگام شستشوی آگ

نکات شستن آگ

با وجود مراحلی که عنوان شد، آگ شما بدون کوچکترین آسیبی شسته خواهد شد. اما چند نکته مهم را هم باید در این پروسه در نظر بگیرید:

  • به هیچ عنوان شوینده را به صورت مستقیم روی سطح کفش نریزید. برای اینکار باید حتما شوینده روی اسفنج ریخته شود.
  • می‌توانید شوینده را با کمی آب و سرکه مخلوط کنید اما گاهی استفاده از سرکه ممکن است رنگ کفش را تغییر دهد.
  • به جای استفاده از اسفنج می‌توانید از جیرپاک‌کن استفاده کنید.
  • به هیچ عنوان برای خشک شدن سریعتر، آگ‌ها را در معرض حرارت مستقیم یا روی شوفاژ و در مقابل باد سشورا قرار ندهید.
  • آگ‌های خود را در معرض نور مسقتیم خورشید قرار ندهید، در این صورت شاهد چروک شدن و ترک خوردن آن خواهید شد.

 

خرید اینترنتی کیف و کفش از تیاریس

نحوه نگهداری درست آگ

نگهداری صحیح آگ

برای نگهداری درست آگ و افزایش طول عمرش، باید آنها را در مکانی مناسب قرار دهید. معمولا جایی که خشک و خنک باشد برای نگهداری بهتر است. همچنین نور خورشید به هیچ عنوان نباید به طور مداوم به این کفش‌ها بتابد، در غیر اینصورت با سفت شدن، تغییر رنگ و کوچک شدن آن رو به رو خواهید بود.

عده‌ای بر این باورند که باید آگ را درون یک نایلون قرار داده و تا سال آینده درون کمد قرار دهیم. اینکار باعث آسیب رسیدن به الیاف کفش خواهد شد. چرا که آگ نیاز به تنفس دارد. معمولا کیسه‌های پارچه‌ای برای نگهداری از آنها مناسب است.

می‌توانید در کنار آگ جیر خود از چوب سدر خام استفاده کنید تا در طول ماندن درون فضاهای مختلف رطوبت اضافی آن گرفته شده و در نتیجه شاهد رایحه بد آن نباشید.

خرید آگ و ساخت استایلی متفاوت

روش‌های تمیز کردن آگ

اگر تا به امروز به دلیل نگهداری سخت و روش‌های تمیز کردن آگ دچار تردید بوده‌اید، اکنون با وجود مواردی که عنوان شد، می‌توانید راحت‌تر در مورد خرید آن تصمیم‌گیری کنید. برای خرید آگ می‌توانید روی خدمات آنلاین تیاریس حساب کنید. در این فروشگاه امکان سفارش و انتخاب از میان مدل‌های مختلف کفش زنانه وجود دارد. همچنین امکاناتی مانند انتخاب دو یا سه مدل، امتحان کردن و پرداخت هزینه آنها درب منزل نیز وجود دارد.

مقالات مرتبط