متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

مردم آمریکا و فشن

پوشش مردم آمریکا

صنعت مد و فشن در امریکا بیشتر مربوط به نیویورک است. اما جمعیتی که در این قاره هر روز رشد بیشتری را دارد، باعث شده تا این صنعت به دیگر مناطق آن نیز راه پیدا کند. انواع مختلفی از صنایع، طراحان و ایده پردازان در این بخش از جهان وجود دارد که با صنعت مد و فشن در ارتباط بوده و توانسته‌اند صدای خود را به گوش تمام دنیا برسانند. در این مطلبی می‌خواهیم گذری به پوشش مردم آمریکا و صنعت فشن در این قاره داشته باشیم تا با استایل مردم در این کشور بیشتر آشنا شویم. به نظر شما چه تفاوتی در سبک لباس پوشیدن مردم این منطقه وجود دارد؟

تفاوت سلیقه در پوشش مردم آمریکا

در زمان به دست آوردن اولین مستعمرات امریکا بود که شکاف اصلی میان امریکای شمال و جنوب شکل گرفت و از آن زمان تاکنون این تفاوت ادامه داشته است. تا جایی که در این دو بخش، کاملا سلایق، مسیرها و فرهنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود. این تفاوت راه خود را به دنیای مد و فشن نیز باز کرده و اکنون با قدم گذاشتن به هر یک از آنها شاهد اختلافات بسیار زیاد آنها خواهید بود.

سبک پوشش مردم آمریکای جنوبی

در نیویوک و پاریس، ممکن است گاهی شاهد افرادی باشید که تمام استایلشان به رنگ مشکی است، اما این ویژگی در مورد شهرهای امریکای جنوبی صدق نمی‌کند. در این بخش از امریکا، شاهد تنوع بالایی از رنگ‌ها خواهید بود که در کنار رنگ مشکی کلاسیک به کار برده می‌شود. عموما لباس‌های مونوکروم و تک رنگ جایی در این فضا ندارد و در عوض تنالیته رنگی هماهنگ با هم مورد استفاده آنها قرار می‌گیرد.

در امریکای جنوبی طرح‌های بسیار زیادی را مانند چهارخانه یا مدل‌های تکرار شونده خواهید دید. اما این موضوع در کمد لباس یک فرد امریکای شمالی دیده نمی‌شود. اغلب لباس‌های این افراد را کت شلوار یا کت دامن تشکیل داده و کاملا ساده و تک رنگ هستند.

صندل در امریکای جنوبی یکی از پرطرفدارترین پوشش‌ها برای پاهاست. برندهای معروفی مانند Jack Rogers و Southern Tide هر ساله نمونه‌های جدیدی از این محصولات را وارد بازار کرده و در ماه‌های گرم سال از مارس تا نوامبر آنها را می‌فروشند. از این مدل‌ها حتی در عروسی یا کلیسا نیز استفاده می‌شود.

کافی است سری به جشن‌های تولد، فارغ التحصیلی و … در جنوب امریکا بزنید تا پاپیون و گردنبند را روی گردن افراد حاضر در آنچا ببینید. این اکسسوری‌ها نیز همانند یک امضا برای افرادی هستند که در جنوب امریکا زندگی می‌کنند.

بدون سبک در شمالی امریکا

نداشتن سبک در شمال امریکا

در شمال امریکا همه چیز بسیار ساده‌تر است. مردم این بخش از امریکا، هیچگونه سبک خاص و قانونی را در لباس پوشیدن خود ندارند. معمولا لباس این افراد همان چیزی است که به صورت روزمره دیده می‌شود. البته لباس بومی آنها مربوط به سرخپوستان است که اکسسوری‌شان در برخی از زنان و مردان این منطقه دیده می‌شود. بیشترین پوششی که در امریکای شمالی دیده می‌شود یک شلوار جین، یک کلاه بیس بال و تی‌شرت است.

امریکای غربی و سبک لباس پوشیدن در آن

معروفترین شهر در این منطقه که تمام ایده‌های ساخت استایل از آن گرفته می‌شود، نیویورک است. در نیویوک تمام آب و هواها را می‌توان دید. در فصل پاییز و زمستان سرد، در بهار معتدل و در تابستان گرم و خشک است و بر همین اساس لباس پوشیدن مردم نیز متفاوت است. در نیویورک معمولا لباس‌ها، رسمی و شیک است. کفش‌های رسمی و کت دامن و کت شلوار از جمله لباس‌هایی است که در داخل کمد لباس همه افراد با رنگ‌های مختلف دیده می‌شود. در نیویورک عموما استفاده از ژاکت زیاد بوده و در کنار کت و پالتو استایل بسیار زیبایی را می‌سازد.

لباس‌های مردم شرق امریکا

در شرق امریکا نیز لس آنجلس از همه معروفتر بوده و دارای آب و هوای معتدلی در تمام طول سال است. در این بخش از امریکا معمولا لباس‌های راحت‌تر را می‌بینیم. معمولا ظاهر افراد در این منطقه شلوار و پیراهن جین، تی شرت و شلوار یوگاست که به صورت روزمره استفاده می‌شود. حتی استفاده از صندل‌هایی مانند فلیپ فلاپ نیز در این افراد بیشتر دیده می‌شود. سبک لباس پوشیدن در این بخش از امریکا معمولا کمی راحت‌تر از سمت غرب آن است.

 

خرید اینترنتی کیف و کفش از تیاریس

سواحل امریکا و لباس‌های مردم آن

استایل در سواحل امریکا

سواحل امریکا نیز به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم بندی می‌شوند. در سواحل غربی، لباس جین مانند شلوارهای راسته بیشتر از بقیه استفاده شده و با دیگر لباس‌ها مانند کت، تاچ و تی شرت ست می‌شود.

استفاده از تی شرت با طراحی گرافیکی نیز در سواحل غربی کاربرد زیادی دارد. استفاده از دامن و شلوار یوگا نیز در این بخش از امریکا دیده می‌شود. در مقابل در ساحل شرقی احتمالا شاهد لباس‌های مدل جدیدتری خواهید بود. مانند آستین‌های پف دار یا لباس‌های تنگی که ترند سال است.

استفاده از پیراهن نیز در سوال غربی و شرقی متفاوت است. معمولا در قسمت غربی انواع گلدار یا کت جین، کتانی یا صندل هماهنگ می‌شود. اما در بخش شرقی اغلب افراد پیراهن‌‌هایی را می‌پوشند که کاملا متناسب با اندامشان است و آن را کت‌ و کفش پاشنه دار ست می‌کنند.

زمانیکه در سواحل شرقی هوا کمی خنک می‌شود، استفاده از یک کت سبک یا جین تکمیل کننده استایل خواهد بود، اما در سوال شرقی مدل‌های کت گرم از خزدار تا بافت و پافر مناسب است.

در نهایت نیز مدل کفش در این دو قسمت از امریکاست که در ساحل غربی عموما از کفش‌های راحت مانند کتانی و در سواحلی غربی بوت‌ها تا زیر زانو در زمستان و کفش‌های رسمی‌تر استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در این مطلب به برخی از نکاتی اشاره کردیم که در پوشش مردم آمریکا دیده می‌شود. مطمئنا این موارد تنها بخش کوچکی از دنیا مد در این قاره را نشان می‌دهد. گاهی استایل‌هایی متفاوت‌تر از آنچه که در اینجا به آنها اشاره کردیم، را خواهید دید که در نهایت می‌توانید از آنها برای ساخت تیپ خود ایده بگیرد. به نظر شما کدام استایل در امریکایی‌ها جذابتر است؟

مقالات مرتبط