متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

هر آنچه باید فشن آیکون بدانید

فشن آیکون در دنیای مد

در دنیای امروز مد و فشن، از نظر افراد زیادی قواعد مخصوصی ندارد. اما یک استایلیست و طراح لباس می‌داند با رعایت این موارد است که می‌تواند در نهایت نظرها را به خود جلب کند. با این ویژگی‌ها در هر دهه تعدادی از افراد به عنوان چهره‌های شناخته شده در ذهن مردم باقی می‌مانند. فشن آیکون ، نامی است که به افراد تاثیر گذار در دنیای مد اطلاق می‌شود. ظاهر این افراد به یک سمبل برای مردم جهان قرار گرفته و در نهایت اجرا می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم سری به دنیای فشن آیکون‌ها در دهه‌های مختلف بزنیم.

بخوانیم استایل باربی و تاریخچه آن

تاریخچه فشن آیکون‌ با ورود ملکه‌ها

ملکه الیزابت در دنیای مد

احتمالا نام ملکه الیزابت را شنیده‌اید. فردی که در سال ۱۵۳۳ به دنیا آمد و نزدیک به ۷۳ سال عمر کرد. الیزابت را می‌توانیم اولین فشن آیکون در تاریخ چهان بدانیم. تاثیرگذاری این فرد در دنیای مد به قدری بود که در آخرین سال‌های قرن ۱۶ میلادی، ترند سال، تحت تاثیر استایل او ایجاد شد. این ملکه در لباس‌های خود جلال و عظمت را به کار می‌برد و از زیورآلالت خاصی استفاده می‌کرد.

اما پس از ملکه، افراد زیادی روی کار آمدند و به عنوان فشن آیکون شناخته شدند که اولین آنها چارلز دوم بود. در سال ۱۶۶۰ بود که او به سلطنت انگلیسی در آمد و لباس‌های فرانسوی را وارد این کشور کرد. لویی علاقه زیادی به طراحی لباس داشت و افراد زیادی او را دنبال می‌کردند.

سومین فشن آیکون نیز خانمی به نام ماری آنتوانت بود که به عنوان ملکه فرانسه انتخاب شده بود. او اهل اتریش بود. لباس‌های عجیب با طراحی‌های متفاوت و در عین حال مجللش باعث شده بود تا خانم‌های زیادی او را به عنوان فشن آیکون بعدی برای ساخت استایل‌های خود انتخاب کنند.

در نهایت نیز ملکه اوژنی ملکه فرانسه، جزو یکی دیگر از فشن آیکون‌های جهان بود که البته نقش مهمی را در مد و استایل قرن ۱۹ ایفا کرد. اوژنی به استفاده از زیورآلات شیک و لباس‌های مجلسی علاقه زیادی نشان می‌داد و افراد زیادی او را در دنیای مد دنبال می‌کرد.

فشن آیکون های دنیای مد را بشناسید…

تاریخ فشن آیکون به دوران ملکه‌ها ختم نمی‌شود. پس از آن‌ها نیز افراد زیادی روی کار آمدند که به عنوان فشن آیکون در میان مردم جهان شناخته می‌شوند:

کوکو شنل، رتبه ۱ فشن آیکون‌ها در جهان

کوکو شنل، نامی است که بیشتر ما برای عطر و ادکلن می‌شناسیم. این فرد زنی است صاحب امتیاز که هم در امریکا و هم اروپا، او را به عنوان اولین فشن آیکون دنیا می‌شناسند. کوکو با موهای کوتاه، لباس ساده و راحت و زیورآلات خود شناخته می‌شود.

ادری هپبورن، ستاره هالیودی کلاسیک پوش

ادری یکی دیگر از ستاره‌های هالیوودی است که با پیراهن مشکی ساده خود در فیلمی به نام صبحانه در تیفانی در ذهن‌ها باقی مانده است. این فرد علاقه زیادی به ساده پوشی و استایل‌های کلاسیک داشت. در قرن حاضر هنوز هم استایل‌های جذاب ادری پرطرفدار و جذاب است.

پرنسس دایانای قرن ۲۰ و ۲۱

در قرن ۲۰ و ۲۱ هنوز هم پرنسس دایانا، به عنوان یک فشن آیکون به حساب می‌آید که استایل‌های زیبایش برای علاقه‌مندان به رنگ‌های روشن و شاد، بسیار جذاب است. دایانا لباس‌های خود را همیشه حساب شده و با وسواس بالایی انتخاب می‌کرد، اما چیزی که در ذهن مردم از او باقی مانده، سرشانه پف دار، کت‌های بلیزر و پیراهن‌های مجلسی یقه رومی بود.

دیوود بووی، خواننده راک متفاوت

برای علاقه مندان به موسیقی مخصوصا سبک راک، دیوید بووی یک فرد فراموش نشدنی است. اثر گذاری او به خصوص در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ در میان مردم بیش از اندازه بود و او را به یک فشن آیکون تبدیل کرد. دیوید، هیچ مرزی برای لباس‌های خود در نظر نمی‌گرفت و همیشه با طرح‌های لباس شاد و رنگی پیش مردم ظاهر می‌شد.

جنیفر آنیستن و فرندزی‌ها

جنیفر آنیستن

در دهه ۹۰ میلادی، جنیفر آنیستن به یکی از فشن آیکون‌ها در دنیای مد تبدیل شد. او که با سریال فرندز شناخته شده بود، همواره لباس‌های ساده و بیسیک را انتخاب می‌کرد و البته مدل موهایش نیز به گونه‌ای بود که هر خانمی آن را می‌پسندید. سبک لباس‌های جنیفر باعث شد تا در لیست فشن آیکون‌ها قرار گیرد. نظر جنیفر در مورد ساخت استایل ترکیب مینیمالیست با خلاقیت است.

برد پیت، چهره جذاب اینروزها

جذابیت بردپیت در دنیای سینما از چشم هیچ فردی پنهان نیست. او با ساخت استایل‌های جذاب و زیبا، دنیای مد را دگرگون کرد و در نهایت در میان فشن آیکون‌ها قرار گرفت. از بهترین استایل‌های بردپیت می‌توانیم به کت چرم و عینک آفتابی جمع و جورش اشاره کنیم که در کنار مدل‌ موهای زیبایش توانست افراد زیادی را دنباله روی خود کند. افراد زیادی برای انتخاب استایل از بردپیت ایده می‌گیرند.

ریحانا، یک فشن آیکون واقعی

سال‌های زیادی است که ریحانا در میان افراد تاثیرگذار در دنیای مد قرار گرفته است. او با انتخاب استایل‌هایی خاصی که آنها را در مراسم فرش قرمز یا اجراهای خود به تن می‌کند توانسته نگاهی‌های زیادی را به سمت خود بکشاند و به یک فشن آیکون پرطرفدار در این سال‌ها تبدیل شود.

دیوید بکهام، با چهره و استایل متفاوت

دیوید بکهام نیز در لیست افراد سرشناس و فشن آیکون‌ها قرار می‌گیرد. فردی با استایل‌ جذاب و دوست داشتنی که افراد زیادی دنباله روی او هستند. دیوید بکهام در ساخت استایل‌های خود تنوع بالایی را داشته و از کت‌ و شلوار گرفته تا لباس‌های معمولی در تن او، همه به سرعت ترند می‌شوند.

مشیل اوباما و استایل‌های شیک و جذابش

به عنوان آخرین فشن آیکون، می‌خواهیم یادی کنیم از چهره معروفی که با استایل شیک و خاص خود شناخته می‌شود. کت‌های رنگی با تاپ‌های براق از معروفترین استایل‌های اوست و افراد زیادی برای تیپ خود از او ایده می‌گیرند.

 

خرید اینترنتی کیف و کفش از تیاریس

چگونه می‌توان به یک فشن آیکون تبدیل شد؟

فشن آیکون

مطمئنا افرادی که در لیست ما قرار گرفتند، می‌دانستند با اجرا کردن هر یک از این استایل‌ها مورد توجه افراد زیادی قرار خواهند گرفت و این باعث معروفیت بیشترشان خواهد شد. برای آنکه فردی بتواند در لیست فشن آیکون‌ها قرار گیرد، نیازمند رعایت کردند چند نکته کوچک است:

  • باید استایل خود را توضیح دهید. روی یک کاغذ به دنبال پیدا کردن عباراتی باشید که به استایلتان نزدیکتر است و سپس آنها را در تیپ خود اجرا کنید.
  • فشن آیکون‌های دنیای مد را در دوران خود بشناسید. در مورد سابقه آنها تحقیق کنید و از تجربیاتشان استفاده کنید.
  • از فرد، شخص یا یک مکان برای الهام گرفتن استفاده کنید و آنچه که به استایل شما نزدیکتر است را انتخاب کنید.
  • تاریخچه مد و فشن را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات فنی را در مورد مد و فشن به دست آورید.

با در نظر گرفتن این موارد و استفاده از آنها در استایل خود می‌توانید شبیه به یک فشن آیکون شوید که افراد زیادی برای ایده ساخت استایل‌های خود از شما استفاده می‌کنند.

سخن پایانی

در این مطلب به سراغ فشن آیکون‌ها رفتیم و آنها را بررسی کردیم. ایده‌هایی  که از فشن آیکون‌ها گرفته می‌شود در برخی مواقع ممکن است با استایل شما هماهنگ نباشد. اما می‌توانید تنها بخشی از ظاهر آنها را در استایل نهایی خود به کار گیرید و در نهایت آن چه که مخصوص خودتان است را انتخاب کنید. اگر شما هم افرادی را به عنوان فشن آیکون در دنیای مد می‌شناسید که از آنها ایده می‌گیرید، آنها را به ما معرفی کنید.

مقالات مرتبط