متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

طراحان مد برای بهتر دیده شدن استایل افراد، قوانینی را مطرح کردند که بسیاری از علاقمندان مد از آنها پیروی می‌کنند. در زمینه ست کردن جوراب برای کتونی یا استایل شما نیز قوانینی وجود دارد که ما قصد داریم به آنها بپردازیم. البته، سلیقه و علاقه شخصی شما در پوشش و استایل شما اهمیت بالایی دارد و ممکن است برخی از این قوانین را به دلیل سلیقه خود رعایت نکنید.

جوراب سفید؛ ممنوع!

شاید در لحظه اول با خواندن این تیتر کمی تعجب کنید ولی باید بگوییم که تمامی طراحان مد، معتقد هستند که جوراب سفید نباید در هیچ استایلی به کار رود. البته، استثناهایی هم وجود دارد. در واقع، استفاده از جوراب سفید در یک استایل، تنها برای زمانی است که قصد پوشیدن شلوارک و کتونی ورزشی دارید و می‌خواهید به باشگاه بروید. فارغ از این مورد، اگر که شلوار و کفش یا کتونی شما نیز سفید باهاش، بهترین جوراب برای آن استایل، جوراب سفید است.

در غیر این صورت، بهتر است که از جوراب سفید در استایل خود استفاده نکنید. چرا که هماهنگی آن با استایل شما در صورتی که کاملا شیک و زیبا به نظر برسد، وجود ندارد.

شلوار مناسب جوراب خود پیدا کنید!

در نگاه اول، قطعا این جمله به نظر خنده دار می‌آید و مانند ضرب المثل، دوختن کت برای یک دکمه است. ولی باید بگوییم که طراحان مد معتقد هستند که شما باید جوراب خود را با شلوارتان ست کنید، نه با کفشتان! فرقی ندارد که استایل شما اسپرت یا رسمی باشد، به هر حال، ست بودن جوراب با شلوار شما مهم است. شاید با یک مثال بتوانید بهتر است موضوع را درک کنید. اگر یک کتونی سفید با شلوار مشکی می‌پوشید، جوراب برای کتونی شما، جوراب سفید نیست، بلکه باید یک جوراب مشکی در این استایل استفاده کنید.

تنالیته رنگی را در انتخاب رنگ جوراب خود رعایت کنید!

با توجه به قانون قبلی، بهتر است که رنگ جوراب خود را با شلوارتان ست کنید. ولی آیا دقیقا باید هم رنگ شلوارمان باشد؟ خیر، این یک اشتباه بزرگ در انتخاب رنگ جوراب است که در مثال قانون قبلی هم رعایت نشد. طراحان مد می‌گویند که تنالیته رنگی باید در استایل افراد رعایت شود. به عنوان مثال، اگر شلوار شما مشکی است، می‌توانید از یک جوراب طوسی، خاکستری یا حتی نوک مدادی در استایل خود استفاده کنید.

اگر که از آن دسته افراد علاقمند به جوراب‌های طرحدار هستید هم باید بگوییم که بهتر است یکی از رنگ‌های استایل شما در آن طرح‌های جوراب موجود باشد.

جوراب ساق کوتاه؛ ممنوع!

ممکن است که شما نیز یکی از علاقمندان به جوراب‌های کالج یا ساق کوتاه باشید که آن را با همه کفش‌ها و حتی کتونی خود هم می‌پوشید. پوشیدن جوراب کالج یا ساق کوتاه تنها همراه با کفش‌های کالج توصیه می‌شود. پس، لطفا هنگام پوشیدن کتونی یا کفش‌های رسمی، جوراب کالج را انتخاب نکنید. به جای آن، جوراب‌های ساق بلند با رنگ‌های متناسب با شلوار خود را انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که در خرید جوراب‌های خود نیز دقت لازم را داشته باشید. چرا که جوراب، علاوه بر زیبایی و ست بودن با استایل شما، باید از کیفیت بالا و استانداردهایی برخوردار باشد.

جوراب؛ هم‌رنگ شلوار!

در بالاتر اشاره کردیم که بهتر است که رنگ جوراب خود را در تنالینه رنگ شلوار خود انتخاب کنید. ولی یک نکته اینجا وجود دارد. خیلی از افراد زمان و حتی هزینه کافی برای رعایت کردن دقیق‌ترین نکات استایل را ندارند. پس، می‌توانند از جوراب هم‌رنگ شلوار خود استفاده کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک روز، شلوار مشکی متناسب با استایل خود را بپوشید ولی جوراب خاکستری، طوسی یا نوک مدادی برای استایل خود پیدا نکنید. در این شرایط می‌توانید جوراب مشکی ساده بپوشید تا زیبایی استایل شما حفظ شده و جوراب برای کتونی شما هم مناسب باشد.

جوراب مناسب کتونی

رنگ جوراب و اکسسوری‌های استایل

این روزها شلوارهای نسبتا کوتاه که به شلوارهای قد ۹۰ معروف هستند، محبوبیت زیادی میان خانم‌ها پیدا کرده‌اند. زمانی که شما از این شلوارها می‌پوشید، باید به انتخاب جوراب خود نیز دقت کنید. چرا که با پوشیدن این شلوارها، حتی در حالت ایستاده هم، کمی از جوراب شما مشخص خواهد بود.

در این شرایط، ما پیشنهاد می‌کنیم که رنگ جوراب خود را با یکی از اکسسوری‌های استایل خود ست کنید. به عنوان مثال، اگر تاپ یا تیشرتی که از زیر مانتو پوشیده‌اید، سبز یشمی است، جورابتان را هم سبز یشمی انتخاب کنید. حتی می‌توانید رنگ جوراب را با کلاه، روسری، کیف، کمربند یا شال خود نیز ست کنید.

جوراب و شلوار طرح‌دار

برخی از خانم‌ها، علاقه زیادی به شلوارها یا حتی جوراب‌های طرح‌دار دارند. ولی یک قانون در مورد استفاده از اینها وجود دارد. شما نباید هر دو این‌ها را در کنار هم استفاده کنید. یعنی اگر جوراب شما طرح‌دار است، شلوار شما باید ساده باشد، یا برعکس. در این صورت، تعادل در استایل شما حفظ می‌شود. به عنوان مثال، کتونی کانورس لژدار تیاریس گزینه مناسبی همراه با یک جوراب طرح‌دار است.

جوراب همراه با صندل؛ ممنوع!

قطعا این مورد از قوانین ست کردن جوراب با استایل یا کفش خود را شنیده‌اید. اگر در استایل خود از صندل استفاده می‌کنید، باید بدانید که پوشیدن صندل همراه با جوراب ممنوع است. در اصل، ظاهر بسیار جذابی ندارد و در اصل، شما صندل را در تابستان، برای خنک ماندن پاهای خود می‌پوشید. پس، پوشیدن جوراب همراه آن، مانع از خنک ماندن پا می‌شود و در این صورت، پوشیدن صندل هیچ جنبه کاربردی نخواهد داشت.

رنگ شاد و جیغ جوراب

اگر که به دنبال انتخاب یک جوراب مناسب کتونی خود برای استایل روزمره یا حتی ورزشی هستید، جوراب با رنگ‌های شاد و جیغ را می‌توانید انتخاب کنید. فقط دقت کنید تنالینه رنگی استایل شما رعایت شود. به عنوان مثال، کتونی زرد با جوراب بنفش، انتخاب بسیار خوبی است. چرا که بنفش و زرد دو رنگ مکمل یکدیگر هستند و استایل شما را به زیبایی نشان می‌دهند.

 

ولی دقت کنید، اگر استایل شما کمی رسمی یا مجلسی است، بهتر است که از جوراب‌هایی با رنگ‌های شاد یا حتی طرح‌دار استفاده نکنید. به عنوان مثال، همراه با یک کت و شلوار رسمی، نباید جوراب قرمز بپوشید.

جمع بندی

این موارد، تنها چند نمونه از قوانین جوراب مناسب کتونی بود که طراحان مد به آنها معتقد هستند. ولی شما نباید فراموش کنید که قبل از هر چیزی، انتخاب پوشش و استایل شما، به سلیقتان بستگی دارد. پس، خود را به قوانین محدود نکنید. البته، اگر که به شیک پوشی علاقمندید، این قوانین به شما کمک می‌کند تا شیک‌تر به نظر برسید.

مقالات مرتبط