متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

آشنایی با استایل normcore

ساخت استایل نرمکور

تنوع و گستردگی که امروز در دنیای مد و فشن وجود دارد، به قدری زیاد است که حتی هر فردی با سلیقه مخصوص به خود می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند. مطمئنا تمام مدل‌هایی که در بازار موجودند با تمام سلیقه‌ها یکسان نیستند. ممکن است فردی عاشق مدل‌های ساده و عده‌ای طرح‌های متفاوت و عجیب و غریب را بپسندند. این موضوع کاملا سلیقه‌ای است و به سبک لباس پوشیدن آن افراد مربوط به می‌شود. سبک نرمکور، یکی از استایل‌های محبوب در میان طرفداران مد است. در این مطلب به سراغ این مدل از استایل و ویژگی‌هایش رفته‌ایم:

Normcore چیست؟

ترکیبی که در نهایت نام نرمکور را می‌سازد گرفته شده از Normal و Hardcore است. عبارتی که اولین بار توسط مجله K-Hole ارائه شد و توانست خود را در میان طراحی‌های پرفروش قرار دهد. اما این طرح را چه کسانی بیشتر بر تن می‌کنند و چگونه می‌توانیم آن را تشخیص دهیم؟

پوشش نرمکور به ایده‌ای اشاره می‌کند که به دنبال خاص بودن نیست و تنها بر گرفته از استایل افراد عادی است که درون خیابان قدم می‌زنند. دقیقا یک پوشش عادی درون خیابان‌ها…

البته نمی‌توانیم خاص بودن را در نورمکور در نظر نگیریم، اما این ویژگی به گونه‌ای است که نمی‌توانیم روی آن انگشت بگذاریم. سبکی از پوشش که در نهایت توانسته به یک ترند امروزی و استریت فشن تبدیل شود. آنچه که در مقاله K-Hole در مورد این سبک استایل عنوان شده، به اینگونه بوده است:

“نورمکور از کول بودنی که متکی بر تفاوت است عبور می‌کند و کول بودنی را ارائه می‌دهد که متکی بر عادی و راکد بودن است. این استایل، دستبردی به جلوه بصری پوشاک عادی نمی‌زند؛ بلکه خود را با شرایط وفق می‌دهد. برای اینکه نورمکور را به طور کامل درک کنید، باید بدانید که چیزی به اسم “نرمال” وجود ندارد.”

با این تعریف اکنون به خوبی می‌توان استایل به کار رفته در این سبک را فهمید. این دقیقا همان چیزی است که اغلب مردم به دنبال آن هستند.

چه آیتم‌هایی در سبک نورمکور به کار می‌رود؟

آیتم‌های سبک نورمکور کدامند؟

اغلب پوشاکی که در این سبک به کار رفته برگرفته از استایل روزمره امریکایی‌هاست. ترکیبی از تی‌شرت‌های ساده، پیراهن‌های یقه دار کتان و ساده، شلوارک‌های خاکی، ژاکت‌های پشمی، کتانی‌های رانینگ که اغلب مردم به دنبال پوشیدن آنها هستند. به علاوه در برخی مواقع از صندل‌های کراک، جین آبی سنگشور راسته، جوراب سفید اسپرت، کلاه گپ نیویورکی و بلوزهای یقه اسکی نیز در برخی از استایل‌های آن دیده می‎شود.

در هر صورت ترکیب‌های گرفته شده در ساخت نهایی این ظاهر، از امریکای شمالی گرفته شده و با ورود به خیابان‌های آن به میزان زیادی خواهید دید. البته دلیل انتخاب آنها، تنها مد بودن نیست، بلکه کیفیت و راحتی و در حین حال مقرون به صرفه بودن حرف اول را در این انتخاب می‌زند.

مطمئنا اجزای تشکیل دهنده این استایل در ایران، نمی‌تواند مشابه با امریکای شمالی باشد. در این ایده مد، فرد از شلوار جین با خط اتو یا شلوار کتان ساده و یک کفش چرم طبی، به همراه پیراهنی چهار خانه این استایل را می‌سازد.

خرید اینترنتی انواع کیف و کفش از تیاریس

افراد مشهور نورمکور پوش

در میان افراد مشهور به میزان زیادی سبک نورمکور را می‌بینیم. این به دلیل زیبایی و اهمیت سادگی در طول یک زندگی روزمره است. چند نمونه از استایل این افراد را با این سبک پوشش ببینیم:

  • استیو جابز: یقه اسکی مشکی / شلوار جین ساده / کتانی نیوبالانس طوسی
  • شیا لبوف: شلوار راسته طوسی / هودی طوسی / بوت سربازی
  • آدام سندلر: عینک دودی / شلوارک‌های ورزشی / کتانی نایک / جوراب سفید اسپرت / تی‌شرت اورسایز
  • کیانو ریوز: شلوار جین راسته / کفش ساده / کت رنگ شلوار / تی شرت مشکی
  • تایلر در کریتور: پولوشرت‎های رنگی / شلوارک / کفش‌های کژوال / کلاه بیس بال

نورمکور چه جایگاهی در مد دارد؟

اگرچه نرمکور، طول عمر کوتاهی را در صنعت مد و فشن داشت، اما اکنون با ورود به سال‌های جدید باز هم طرفدارانی به سمت آن رفته‌اند. حتی می‌توان در کشورهای امریکایی آن را بخش مهمی از استریت فشن‌ها دانست.

در هفته‌های مدی که همواره در نیویورک برگزار می‎شود، نورمکور را به دلیل سادگی استایلیش آن می‌بینیم که شبیه به سبک مینیمال بوده و در نتیجه جذابیت زیادی را برای افراد مختلف دارد. به همین دلیل است که هنوز این سبک لباس، در میان طرفداران مد و فشن یکی از بهترین‌ها و پرطرفدارترین‌هاست.

ساخت یک استایل شیک و همه پسند

اکنون با سبک نورمکور آشنا شدید و در نهایت می‌توانید بهتر در مورد انتخاب آن تصمیم‌گیری کنید. شاید همین حالا که در حال خواندن این مطلب هستید، نیز ست‌های لباسی را داشته باشید که ناخواسته با این سبک ساخته‌اید. این به معنی محبوبیت بالا و ایده‌گیری از چیزی است که در ذهن اغلب افراد وجود دارد. سبک نورمکور بهترین انتخاب برای ساده پسندان است.

مقالات مرتبط