متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

آیا تا به حال به روش‌های تعمیر کفش چرم آسیب دیده فکر کرده‌اید؟ یا در صورت کوچکترین مشکلی به سراغ کفاشی‌ها می‌روید؟ کفش‌های چرم بسیار حساس هستند و به مرور زمان ممکن است دچار دفرمه شدن یا آسیب شوند. اما می‌توان با استفاده از روش‌هایی طول عمر آنها را بیشتر کرد یا در صورت آسیب آنها را تعمیر کردن تا در نهایت برای مدت بیشتری مورد استفاده قرار گیرند. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی مواردی بپردازیم که با استفاده از آنها می‌توانید کفش‌های چرم آسیب دیده خود را تعمیر کنید و هر کدام از آسیب‌ها را به همراه روش‌های تعمیرشان بررسی خواهیم کرد:

روش‌های تعمیر کفش چرم آسیب دیده

روش‌های تعمیر کفش چرم آسیب دیده

ممکن است، به مرور زمان یکی از مشکلات زیر در کفش چرم ایجاد شود. بنابراین با روش‌های پیشنهادی ما می‌توانید آن را برطرف کنید:

تعمیر نوک کفش چرم آسیب دیده

ممکن است در اثر برخورد نوک کفش با سطوح مختلف یا فشار در قسمت جلویی، قسمت پنجه کفش دچار آسیب شود. بنابراین برای برطرف کردن این مشکل باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. کنترل کنید که کدام بخش از کفش شما دچار آسیب شده است؟
 2. یک ماژیک همرنگ با کفش خود را پیدا کنید.
 3. بخشی که آسیب دیده را به وسیله ماژیک انتخابی خود پوشش دهید.
 4. پس از پوشاندن قسمت آسیب دیده اجازه دهید تا ماژیک کاملا خشک شود.

برطرف کردن چروک کفش

ممکن است بر اثر عوامل مختلفی کفش شما دفرمه شود. در این حالت احتمالا شاید چروک شدن بخش‌هایی از آن خواهید بود. بنابراین برای رفع این مشکل باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. یک جوراب ضخیم بپوشید و کفش را به پا کنید.
 2. سشوار را با باد گرم تنظیم کرده و روی قسمت‌های چروک شده بگیرید.
 3. سپس با کفش راه بروید تا رویه آن کاملا کشیده شده و چروک‌هایش از بین برود.

پوسته پوسته  یا کنده شدن رویه کفش

گاهی ممکن است بخشی از سطح کفش شما به دلایل مختلفی دچار خراشیدگی شود. این قسمت را می‌توانید به راحتی ترمیم کنید. برای اینکار به یک مداد شمعی نیاز خواهید داشت و باید مراحل زیر را برای تعمیر کفش چرم طی کنید تا در نهایت شاهد ناپدید شدن قسمت آسیب دیده باشید.

 1. مداد شمعی را روی ناحیه مورد نظرتان بکشید.
 2. یک پارچه نخی و لطیف را انتخاب کنید و آن را روی مداد شمعی بکشید تا کاملا قسمت مربوطه کاملا براق و همانند قبل شود.

برطرف کردن شوره‌های کفش

عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است باعث بروز مشکلاتی نظیر شوره در کفش شوند. این مشکل با لکه‌های سفید روی سطح کفش چرم مشخص می‌شود. گرمای هوا و تعرق پا از مهمترین دلایل ایجاد این مشکل است. برای تعمیر کفش چرم در این حالت، به مقداری آب و سرکه نیاز دارید. سپس باید مراحل زیر را برای از بین بردن لکه طی کنید:

 1. آب و سرکه به میزان مساوی ترکیب کنید.
 2. یک برس نرم را انتخاب کنید و آن را به محلول بالایی آغشته کنید.
 3. اکنون برس را به آرامی روی سطح مورد نظرتان بکشید.

از بین بردن لکه چربی

گاهی ممکن است شاهد لکه‌هایی روی سطح چرمی باشید که بر اثر مواد چربی ایجاد شده‌اند. برای از بین بردن این لکه‌ها کافی است از مقداری استون کمک بگیرید و با طی کردن مراحل زیر لکه‌ها را از بین ببرید:

 1. یک پنبه را به استون آغشته کنید.
 2. پنبه را به آرامی روی لکه بمالید تا پاک شود.
 3. اجازه دهید تا کفش در دمای محیط خشک شود.

کهنه بودن کفش

اگر مدت زیادی است که از کفش چرم خود استفاده می‌کنید، می‌توانید برای برطرف کردن کهنگی آن از یک پارچه نخی مرطوب و سفید تخم مرغ کمک بگیرید. پس از طی کردن مراحل زی کفش شما تقریبا نو خواهد شد:

 1. سطح کفش را با یک پارچه تمیز به خوبی پاک کنید تا گرد و خاکی روی آن باقی نماند.
 2. سفیده تخم مرغ را به خوبی بزنید تا کاملا کف کند.
 3. با یک دستمال نخی و تمیز کف سفیده تخم مرغ را روی سطح کفش بمالید.
 4. اجازه دهید کفش در دمای محیط خشک شود.

ساییده شدن سطح کفش

برخورد مداوم کفش با محیط اطراف یا اشیاء مختلف باعث سائیدگی آن خواهد شد. برای تعمیر کفش چرم در این شرایط، می‌توانید از یک سیب زمینی خام و واکس به صورت زیر استفاده کنید:

 1. تکه‌ای از سیب زمینی خام را روی قسمت مورد نظرتان بکشید.
 2. اکنون یک واکس همرنگ با کفش یا بی‌رنگ را انتخاب کنید و روی قسمتی که سیب زمینی را کشیده بزنید.
 3. سپس اجازه دهید تا این مواد در دمای محیط خشک شوند.

تعمیر کفش چرم ترک خورده

چرم جنسی دارد که در صورت عدم مراقبت صحیح، در معرض ترک خوردن است. اما می‌توانید به راحتی این مشکل را برطرف و آن را ترمیم کنید. استفاده از مرطوب کننده‌ یا روغن‌های خانگی انتخاب خوبی برای تعمیر کفش چرم ترک خورده است:

 1. روغن را روی قسمت ترک خورده سطح کفش بمالید.
 2. آن را کمی فشار بدهید تا رطوبت کاملا وارد آن شود.
 3. برای ترک‌های عمیق بهتر است از یک اسفنج استفاده کنید.
 4. اجازه دهید کفش برای مدت ۳۰ دقیقه در دمای محیط بماند تا کاملا خشک شود.
 5. می‌توانید با یک کاغذ سمباده، سطح ترک‌ها را بسابید.

پیشگیری بهتر از درمان!!!

تعمیر کفش چرم آسیب دیده

زمانی که شما یک محصول چرم را خریداری میکنید، تا مدت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. در صورت نگهداری درست، به ندرت با آسیب‌هایی که در بالا عنوان شد رو به رو خواهید بود. برای آنکه این مشکلات را به حداقل برسانید، بهتر است چند نکته زیر را برای نگهداری از کفش چرم خود در نظر بگیرید:

 1. در زمانی که به کفش چرم نیازی ندارید، اجازه دهید تا در معرض هوای آزاد قرار گیرد.
 2. بهتر است در صورت عدم استفاده درون کفش چرم را با روزنامه پر کنید. با اینکار رطوبت داخلی کفش شما گرفته خواهد شد و قالب آن به همان فرم اولیه باقی می‌ماند.
 3. حتما روی کفش‌های خود را با یک دستمال خشک و تمیز در طول هفته تمیز کنید، تا گرد و غباری روی آن ننشیند و از واکس مخصوص آن برای رویه کفش استفاده کنید.
 4. برای تعمیر پاشنه کفش آسیب دیده حتما از یک کفاش یا فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
 5. به هیچ عنوان از شوفاژ یا بخاری برای خشک کردن کفش خود استفاده نکنید. هوای آزاد بهترین انتخاب است.

خرید انواع کیف و کفش از تیاریس

خرید اجناس باکیفیت وعدم نیاز به تعمیر کفش چرم

با وجود مراقبت درست و رعایت نکاتی که عنوان شد، اگر کفش شما جنس خوبی نداشته باشد، باز هم با مشکلات مختلفی رو به رو خواهید بود. بنابراین قبل از هر چیز بهتر است به سراغ مدل‌های چرم طبیعی و یا مصنوعی درجه یک بروید. اگرچه هزینه تمام شده برای این کفش‌ها کمی بالاتر است، اما این موضوع را در نظر بگیرید که شما می‌توانید با یکبار پرداخت هزینه تا مدت‌ها از خرید کفش جدید بی‌نیاز باشید.

خرید از تنوع بالای کفش‌های چرم تیاریس

در تیاریس نیز انواع مختلفی از کفش‌های چرم طبیعی و مصنوعی با درجات کیفیت مختلف وجود دارد که کار شما را برای انتخاب راحت‌تر کرده است. اگر به دنبال خرید یک کفش برای استایل اسپرت یا کفشی برای مراسم رسمی یا حتی استفاده‌های روزمره هستید، بهتر است در میان دسته بندی‌های مختلف این فروشگاه اینترنتی به دنبال آن بگردید. تیاریس برای مشتریان ساکن تهران، امکان پرداخت درب منزل و امتحان کردن دو یا سه مدل را نیز قرار داده است.

همین حالا جاکفشی خود را باز کنید. اگر کفش چرم قدیمی یا آسیب دیده‌ای دارید، بر اساس مشکلی که دارد، یکی از روش‌‌های تعمیر کفش چرم گفته شده در این مقاله را روی آن پیاده کنید و نتیجه را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط