متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

تصور نداشتن کفش برای همه افراد غیر ممکن است. این پوشش با وجود ظاهر ساده‌ای که دارد، بخش مهمی از استایل ما را تشکیل می‌دهد. از زمانی که اولین پوشش برای پا تحت عنوان کفش تولید و مورد استفاده قرار گرفت تا به امروز که مدل‌های متنوع و مختلفی از آن را می‌بینیم، ساختمان کلی کفش به یک صورت بوده است: یک کفی + یک رویه که بتواند پاها را بپوشاند و در مواقعی از سرما، گرما و ضربه محافظت کند. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی کامل تاریخچه کفش از ابتدا تا به امروز بپردازیم و تغییرات و سبک آنها را بررسی کنیم.

تاریخچه پیدایش انواع کفش

تقریبا ۵۰۰۰ سال پیش بود که در مصر زمزمه تولید پوششی به عنوان کفش شنیده شد. در این دوران محصولاتی تولید شد که در ابتدا تنها مخصوص فرعون و برخی از روحانیون بود و با عنوان سندلیوم که امروز به آن صندل گفته می‌شود، شناخته می‌شد. این صندل‌ها ابتدا تک رنگ بودند اما پس از مدتی با رنگ‌های متفاوت وارد بازار شدند که هر کدام مخصوص طبقه‌ای خاص بود.

اما در قرن ۴ و ۵ بود که امپراتوری رم به بیزانس منتقل شد و از آن پس، اعتقاد مسیحیان برای تغییر صندل‌ها باعث شد تا کفش‌ها با پوششی کامل برای پا وارد بازار شوند. بنابراین صندل‌های جلوباز تبدیل به انواع جلوبسته شدند.

در قرن ۱۰ و ۱۲ میلادی بود که در اروپا جنگ‌های صلیبی آغاز شد. در این زمان نیاز به کفش‌هایی که نرم، سبک و راحت باشند، بیشتر از قبل احساس می‌شد. بنابراین مدل‌هایی که با استفاده از پارچه و چرم دباغی شده تولید شده بودند، جایگزین تولیدات قبلی شدند. این کفش‌ها بسیار نازک بودند و راه رفتن با آنها آسان بود. این روند تا قرن ۱۴ ادامه پیدا کرد و بسیاری از افراد قرن ۱۴ را قرن آغاز مد در جهان دانستند. اما در اواخر همین قرن بود که دوباره همه چیز دچار تغییر شد. در این زمان کفش‌های نوک تیز جایگزین مدل‌های قبلی شدند. مردم بر این باور بودند که پوشیدن این مدل کفش نشانی از شخصیتشان است. در مدل‌های نوک تیز انگشتان پا تحت فشار زیادی و آغازگر کفاین، مدل کفش هلندی‌ها بودند.

تاریخچه پیدایش کفش

در اواخر قرن ۱۵ میلادی بود که کفش‌های نوک تیز کم کم از مد افتادند و مدل‌های نوک پهن وارد بازار شدند. این مدل از کفش‌ها بیشتر در شمال اروپا دیده می‌شد. کفش‌های ونیزی یکی از مدل‌‌های نوک پهن بودند که احتمالا نام آنها را شنیده‌اید. مدلی که دارای کفی یکسره بود و ارتفاع یا لژ آن گاهی به ۶۰ سانتی‌متر نیز می‌رسید. کفش‌های ونیزی وزن زیادی داشتند و راه رفتن با آنها بسیار مشکل بود.

خوشبختانه در قرن ۱۷ پاشنه‌های ونیزی جای خود را به مدل‌هایی دادند که معقول‌تر بودند. یعنی پاشنه‌ها و وزنشان کمتر شد. اما باز هم مردم بر این باور بودند که استفاده از پاشنه بلندتر موقعیت اجتماعی آنها را بالاتر می‌برد!!!

در قرن ۱۸ بود که استفاده از چرم رنگی برای تولید کفش‌ها وارد ایده تولید کنندگان شد. کمی بعد در سال ۱۷۹۲ مردم دیگر تمایلی به کفش‌های پاشنه دار نشان ندادند و با انقلاب فرانسه همه به دنبال برابری بودند. همین موضوع باعث حذف پاشنه‌های بلند از دنیای کفش‌ها شد و در نهایت همه مدل‌ها با ارتفاعی مشخص وارد بازار شدند. در این دوران کفش‌ها قیمت کمتری داشتند و البته طول عمرشان نیز بسیار زیادتر بود. بنابراین هر فردی با هر شرایط اقتصادی می‌توانست بر اساس مد، کفشی را برای خود بخرد.

در سال ۱۹۱۴ بود که جنگ جهانی اول آغاز شد. در این دوران نیاز به کفش‌های راحتی بیشتر از قبل احساس می‌شد و سال ورود کفش‌های راحتی به دنیای مد در نظر گرفته شد.

از آن پس تا کنون که در قرن ۲۱ به سر می‌بریم، موفقیت بزرگی در صنعت تولید کفش ایجاد شده است. کفش‌های متنوع با کیفیت بالا و با قیمت‌های مختلف به همه افراد اجازه می‌دهند تا با هر سلیقه و بودجه‌ای بتوانند بهترین انتخاب را برای خود داشته باشند. همچنین بسیاری از کفش‌ها برای موقعیت و کاربری‌های مختلف تولید و در بازار موجود شده‌اند.

خرید اینترنتی انواع کفش از تیاریس

پیدایش کفش در مومیایی ۳۳۰۰ ساله!!!

پیدایش کفش در مومیایی

یکی از اطلاعات جذابی که در تاریخچه کفش ثبت شده، مربوط به پیدا کردن یک کفش ۳۳۰۰ ساله است. در سال ۱۹۹۱ بود که تاریخ‌شناسان در مرز بین اتریش و ایتالیا، یک مومیایی با قدمتی ۳۳۰۰ ساله پیدا کردند که کفشی از جنس پوست خرس و یونجه را به پا داشت که با بخیه‌های کوچک و متناسب با ابزار دوخت در آن زمان درست شده بود. دلیل استفاده از این نوع پوشش در آن زمان محافظت از پاها در برابر رطوبت و سرما بود. بنابراین می‌توان گفت که کفش‌های مختلف در دوران قدیم، بیشتر بر اساس شرایط آب و هوایی مختلف ساخته می‌شدند، نه صرفا جهت زیبایی و داشتن یک استایل جذاب…

کفش‌های مدرن تیاریس

اکنون با تاریخچه کفش آشنا شدیم. آنچه که امروز در پاهای خود و اطرافیانمان می‌بینیم، شامل چندین هزار سال تغییر است. برخی از نمونه‌های کفش‌های قدیمی امروز نیز با طراحی مدرن‌تر در بازار موجود بوده و به فروش می‌رسند. نمونه آنها را می‌توانیم صندل‌های مدل رومی بدانیم که در دوران قبل از میلاد در روم استفاده می‌شد. در هر صورت اگر قصد خرید یک کفش با مدلی مدرن و جدید را دارید، بهتر است سری به تیاریس بزنید. انواع کفش‌های نوک تیز، پاشنه بلند و صندل را با طراحی متفاوت می‌توانید در این فروشگاه اینترنتی پیدا کرده و در کوتاهترین زمان ممکن خرید خود را نهایی کنید.

خرید آسانتر کفش نسبت به گذشته

تغییرات کفش از گذشته تا به امروز تنها محدود به مدل‌های آن و نحوه تولیدشان نیست. بلکه تغییر در روند خرید را نیز می‌توانیم در میان تاریخچه آن جای دهیم. اگرچه در گذشته خرید تنها به صورت حضوری بود، اما رفته رفته فروشگاه‌های آنلاین جای خود را در دل مردم باز کردند و اکنون یکی از روش‌های پرطرفدار خرید کفش مربوط به همین شیوه است. تیاریس نیز این امکان را در اختیار شما قرار داده و می‌توانید به راحتی با استفاده از چند کلیک محصول مورد نظر خود را درب منزل دریافت کنید.

 

مقالات مرتبط