متن پیام

لطفا منتظر بمانید ...

"</p

با شروع سال جدید، موسسه‌ای به نام پنتون، یک رنگ را به عنوان ترند سال انتخاب می‌کند. با این انتخاب تمام طراحان مد در سرتاسر جهان، ایده‌هایی هماهنگ با آن را طراحی، تولید کرده و وارد بازار می‌کنند. چیزی که این شرکت به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳ عنوان کرده، Viva Magenta است. رنگی که تقریبا قرمز آتشین و مایل به زرشکی بوده و می‌توانیم اصلی‌ترین ویژگی آن را مشابه با رنگ گل رز قرمز بدانیم.

پنتون کیست و چه نقشی در تعیین رنگ سال دارد؟

Pantone یکی از کمپانی‌هایی است که به عنوان منبعی معتبر و جهانی در زمینه رنگ شناخته شده است. نزدیک به ۴۰ سال است که این شرکت، با مشورت بسیاری از متخصصان و طراحان در زمینه مد و رنگ شناسی، ترند سال را انتخاب کرده و به مردم جهان معرفی می‌کند. انتخاب این رنگ‌ها در هر سال به سادگی نبوده و حاصل مدت‌ها مطالعه در مورد اثرات رنگ‌ها در جهان است. گوشه‌ای از صحبت‌های ایزمن، مدیر موسس پنتون را در مورد انتخاب رنگ ترند سال ۲۰۲۳ بخوانید:

“ما امیدواریم که نمادگرایی در این رنگ دنیایی پویا ایجاد کند که آزمایش را تشویق می‌کند. یکی که از فضای مجازی در قلمرو فیزیکی استفاده می‌کند و روح ما را برای کشف احتمالات پیشگامانه جسور می‌کند. در حالی که رنگ پیوندهای عمیقی با گذشته و حال دارد، مؤسسه می‌خواهد روشن کند که رنگی است که به طور غیرقابل انکاری برای زمان حال مناسب است، سایه‌ای که همه مردم را تشویق می‌کند تا در لحظه زندگی جسورانه داشته باشند.”

پروسه انتخاب رنگ در پنتون بسیار جذاب است. برای این فرایند، کارمندان پنتون در جلسه‌ای حاضر می‌شوند که تمام دیوارها و لوازم موجود در آن رنگی سفید داشته و با در نظر گرفته شرایط و نیازهای دنیا، به تفکر دسته جمعی می‌پردازند. رنگ سفیدی که برای محیط این جلسه انتخاب شده، هر گونه‌ای ایده تلقینی را از ذهن آنها دور می‌کند و در نهایت باعث تمرکز بیشتر روی انتخاب رنگ سال می‌شود. سپس این افراد اشیا و هر آنچه را که دارای رنگ‌های الهام بخش هستند، به یکدیگر نشان داده و پس از مذاکراتی ایده نهایی انتخاب خواهد شد. این پروسه در پنتون در هر سال تکرار می‌شود. یکی از الهاماتی که در رنگ سال ۲۰۲۳ به کار رفته، استفاده از خاک سرخ خلیج فارس و حشره‌ای نام Cochineals است.

مطمئنا شرکت‌های زیادی هر ساله رنگی خاص را به دنیای مد اعلام می‌کنند. اما پنتون به عنوان اصلی‌ترین منبع شناخته می‌شود. او جنبه‌های مختلف روانی و اقتصادی جامعه، فضای مجازی و سیاست را برای تعیین رنگ مناسب در نظر می‌گیرد. رنگ ویوا مگنتا که برای سال ۲۰۲۳ انتخاب شد، شادی و نشاط از دست رفته را به جامعه برخواهد گرداند.

کد رنگ امسال PANTONE 18-1750 بوده و ما را به سوی تقویت قدرت درونی هدایت می‌کند. برای آنکه بتوانید آن را در فتوشاپ و فضای مجازی پیدا کنید، کافی است کدش را در بخش مربوط به رنگ‌ها وارد کرده و در نهایت برای طراحی‌های خود ایده‌برداری کنید.

خصوصیات ویوا مگنتا، رنگ سال ۲۰۲۳

با نگاهی به این رنگ، کاملا قدرت را خواهید دید. رنگی که هیچ محدودیتی را برای طرفدارانش ایجاد نکرده و شور زندگی و روحیه سرکش در آن کاملا مشخص است. قرمزی که پنتون برای سال ۲۰۲۳ انتخاب کرده، یک تعادل نسبی را بین گرمی و سردی ایجاد می‌کند. اما ویژگی‌های اصلی آن را می‌توانید، در موارد زیر ببینید:

  • نشانه تعامل بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان
  • تقویت کننده شور، شوق، امید، هیجان و شجاعت
  • تشویق ابراز وجود
  • هدایت به سمت جسارت، سرکشی و امیدواری
  • هماهنگ کننده دنیای واقعی و مجازی
  • ایجاد امید و هیجان پس از گذشت پاندمی
  • تسکین زخم‌های گذشته
  • زنده کردن حس امید، اعتماد به نفس و ارتباط در جهان

خرید اینترنتی کیف و کفش از تیاریس

از رنگ سال ۲۰۲۳ چگونه در استایل خود استفاده کنیم؟

ساخت استایل با رنگ سال 2023

ویوا مگنتا یک رنگ خاص و ترکیبی است و در تیره‌ترین طیف رنگ قرمز و سرخابی قرار گرفته است. البته با کمی دقت، زمینه‌ای از بنفش نیز در آن دیده می‌شود. به دلیل خاص بودن این رنگ، معمولا باید با دقت بیشتری در نحوه ست کردنش توجه کرد. می‌توانید برای ترکیب آن به سراغ رنگ‌های سرخابی و قرمز بروید و آن را در کنار این رنگ استفاده کنید. اما زیباترین ترکیب با رنگ‌هایی است که کاملا متضاد با آن هستند. پیشنهاد تیاریس برای ساخت استایل و ترکیب کردن رنگ‌های مختلف در کنار Viva Magneta را در ادامه بخوانید:

مشکی، رنگ همیشه برتر

اولین رنگ پرطرفدار در کنار ویوا مگنتا، مشکی است. رنگی که در نهایت استایلی شیک و زیبا را در شما ایجاد خواهد کرد و حس خوبی را به اطرافیانتان منتقل می‌کند. ترکیب مشکی و ویوا، که هر دو نشانی از قدرت و رمز و راز هستند، استایل‌های خاصی را در مهمانی و محیط‌های کاری شما ایجاد می‌کنند.

خاکستری و رنگ خنثی

اگر به رنگ‌های کمی روشن‌تر علاقه دارید، خاکستری نیز انتخاب خوبی در کنار مشکی خواهد بود. رنگی خنثی که شور و حرارت ویوا مگنتا در کنار آن بسیاری بیشتر نشان داده خواهد شد.

سورمه‌ای، مخصوص جین پوشان

بهتر است کمی از رنگ‌های برگرفته از مشکی دور شویم. در این مواقع سورمه‌ای نیز انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. به طور کلی استفاده از طیف‌های رنگی آبی تیره در کنار سرخابی قرمز بسیار زیباست. اگر طرفدار لباس‌های جین هستید، به راحتی می‌توانید این رنگ را با شلوار یا دامن ست کنید.

سبز رنگ برگرفته از طبیعت

شاید فکر کردن به رنگ سبز در کنار ویوا مگنتا کمی غیرمنطقی باشد، اما کافی است یکبار آن را امتحان کنید، تا زیبایی‌اش را ببینید. سبز تیره در کنار این رنگ، واقعا جذاب بوده و حس و حال سرزنده و شادی را به اطرافیان منتقل خواهد کرد.

رنگ‌های مشابه با ویوا مگنتا

انتخاب دیگری که برای ساخت استایل با رنگ ویوا مگنتا پیش رویتان است، استفاده از طیف رنگ‌های مشابه است. صورتی، قرمز و بنفش می‌تواند انتخاب خوبی در کنار آن باشد. به خصوص اینکه ساخت استایل‌های مونوکورم یا تک رنگ نیز در میان ترندهای سال بوده است.

سخن پایانی

رنگ ویوا مگنتا

شاید عده زیادی با مشاهده رنگ Viva Magneta، ایده‌ای برای ساخت استایل توسط آن در ذهنشان نداشته باشند. اما راهنمایی‌هایی که در این مطلب ارائه دادیم، برای ساخت تیپ‌های مختلف به شما کمک می‌کند. البته مطمئنا رنگ خاصی مانند ویوا، دست شما را برای انتخاب طیف وسیع رنگ‌ها باز نمی‌گذارد اما برای افرادی که به رنگ‌های خاص و البته ترند علاقه دارند، جذاب خواهد بود. شما هم نظر خود را در مورد این رنگ برای سال ۲۰۲۳ با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط